Vyhledávání:

Nákupní košík

obsahuje 0 ks zboží
v ceně 0

zobrazit | objednat

Novinky / speciální nabídka

Supertoskánci

Toskánsko je známé svými skvělými červenými víny jako jsou Brunello di Montalcino, Vino Nobile di Montepulciano nebo Chianti, která nesou označení DOCG jako známku své kvality. Ovšem místní vinaři produkují mnoho dalších skvělých vín, která svou kvalitou dosahují výše uvedených vín, ale nemohou nést označení DOCG. Často to jsou vína produkovaná z odrůd netypických pro Toskánsko, např. Cabernet Sauvignon nebo Merlot nebo to jsou vína z hroznů typického Sangiovese, ovšem uzrálých na "nesprávných" vinicích.

A proto tady máme Supertoskánská vína. A taky jeden z obrovských paradoxů označování DOC a DOCG. Prvním a nejznámějším supertoskánským vínem je Sassicaia, která nyní nese označení DOC Bolgheri Sassicaia. Ovšem co je zvláštní, že toto DOC označení nese pouze toto jedno jediné víno jediného vinaře. Ale supertoskánských vín je více, a přestože většina z nich nese označení pouze IGT, jedná se o skvělá vína.

V naší nabídce naleznete několik supertoskánských vín.

<< zpět na seznam novinek

Přihlášení

uživatelské jméno:

heslo:

nová registrace >>
zapomenuté heslo >>

Doporučujeme

PROSECCO SUPERIORE CONEGLIANO VALDOBBIADENE BRUT DOCG

Typologie: šumivé víno brut
Objem: 0,75
Ročník: neuvádí se
Obsah alkoholu: 11%
Cena: 390,- Kč

BRUNELLO DI MONTALCINO DOCG DA VINCI, vč. dárkové krabice

Typologie: červené suché víno
Objem: 0,75l
Ročník: 2012
Obsah alkoholu: 13,5%
Cena: 1 198,- Kč

Il Drago e le Otto Colombe IGT

Typologie: suché víno červené
Objem: 0,75 l
Ročník: 2012
Obsah alkoholu: 14%
Cena: 499,- Kč

Tipy na dovolenou

Tipy na dovolenou www.italie-dovolena.eu

Naše vína ochutnáte zde:

Hotel LEONARDO Prahavinotéka VINOdiVINO ve Štupartské ulici v Praze, zámecká restaurace KOUZELNÁ ZAHRADA zámku Berchtold, restaurant & lounge  AUREOLE FUSION Prahakavárna - vinárna BOROMEUM Hradec Králové 


Postupně vás budeme seznamovat s našimi vinaři. 

MARCHESI SPINOLA - CASTELLO DI TASSAROLO

Vinařství z oblasti Piemonte, Gavi, které je zaměřeno na produkci vín Gavi. Majitelka vinařství, markýza Massimiliana Spinola, potomek šlechtického rodu s dlouhým rodokmenem, nás seznámila s biodynamickým způsobem produkce na svém vinařství.

 

Pojeďte ochutnat italské víno do Itálie.

VYDEJTE SE s naší specializovanou cestovní kanceláří do proslulých italských vinařských krajů, vychutnejte si vína spolu s italskou gastronomií, poznejte milé a vstřícné lidi, podívejte se, kde rostou hrozny a jak se víno vyrábí. Můžete spojit třeba s koupáním v moři nebo termálních lázních, procházkách po historických městech, výšlapech po horách a mnohých dalším.